چگونه مشکل یک آگهی را گزارش کنم؟

 

چگونه مشکل یک آگهی را گزارش کنم؟

 

در صورت مشاهدهٔ تخلف در ظاهر آگهی، رفتار آگهی‌گذار یا هنگام معامله، می‌توانید با انتخاب گزینهٔ «ثبت تخلف و مشکل آگهی» مشکل موجود در آن‌ را به دیدیدتو انتقال دهید تا توسط کارشناسان دیدیدتو بررسی شده و در صورت اثبات تخلف اقدامات و تمهیدات لازم صورت گیرد.

هنگام بازدید آگهی و در صورت مشاهدهٔ تخلف شما می‌توانید مشکل موجود در آن‌ را به دیدیدتو انتقال دهید تا توسط کارشناسان دیدیدتو بررسی شده و در صورت اثبات تخلف اقدامات و تمهیدات لازم صورت گیرد.

همچنین بر اساس شرایط ثبت آگهی در دیدیدتو، آگهی‌گذار اجازهٔ کپی‌برداری از هرگونه اطلاعات آگهی دیگر از جمله عکس و سایر مشخصات آگهی دیگر در دیدیدتو را ندارد و در صورت تایید هرگونه  سوءاستفاده، با کاربر خاطی برخورد می‌شود.

گزینه‌های گزارش مشکل آگهی عبارتند از:

 کلاهبرداری، نقض قانون یا وقوع جرم

 محتوای آگهی کلات با صاحب آگهی

سایر

 

 

فیشینگ (کلاهبرداری آنلاین از طریق درگاه بانکی غیر واقعی) چیست؟

 

فیشینگ اصطلاحی است که به کلاهبرداری آنلاین از طریق درگاه بانکی غیر واقعی نسبت داده می‌شود. جهت جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی از هرگونه پرداخت خارج از برنامه یا سایت دیدیدتو خودداری کنید و در باز کردن لینک‌های ارسالی مشکوک احتیاط کنید.

 

فیشینگ اصطلاحی است که به کلاهبرداری آنلاین از طریق درگاه بانکی غیر واقعی نسبت داده می‌شود. جهت جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، حتماً قبل از هر نوع پرداخت، از معتبر بودن آدرس درگاه بانکی اطمینان حاصل کرده و از صحت اطلاعات پرداخت و سایت پذیرنده مطمئن شوید و پس از آن نسبت به پرداخت آنلاین اقدام نمایید.

 

در صورت ایجاد مزاحمت در کانال‌های ارتباطی چه‌کار کنم؟

 

چنانچه در «دیدیدتو » برای شما مزاحمت ایجاد شده است، می‌توانید سریعاً این موضوع را از طریق ارتباط با پشتیبانی به ما انتقال دهید تا از سمت پشتیبانی بررسی و پیگیری شده و اقدامات لازم انجام شود.

 

در صورتی که در دیدیدتو برای شما به یکی از دلایلی زیر مزاحمت ایجاد شده، با مطالعهٔ شرایط مطرح شده و ارتباط با پشتیبانی می‌توانید موضوع را با ما در میان بگذارید. همچنین برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، صاحبان آگهی‌ها می‌توانند در زمان ثبت آگهی از قابلیت «مخفی کردن شماره تماس» و استفاده از «ارسال پیام در چت دیدیدتو » استفاده نمایند.

 

در صورت دریافت درخواست مشکوک به کلاهبرداری چه کار کنم؟

 

اگر از طریق‌ راه‌های ارتباطی یا ارسال پیام در چت دیدیدتو پیام‌های مشکوک به کلاهبرداری مانند درخواست ارسال کد تایید، ارسال اطلاعات شخصی و بانکی، درخواست بیعانه و… دریافت کردید، از همکاری خودداری کرده و مساله را از طریق ارتباط با پشتیبانی با ما درمیان بگذارید.

 

اگر در ارسال پیام یا از طریق سایر راه‌های ارتباطی مانند پیامک یا برقراری تماس (غیر از سرشماره‌های اصلی دیدیدتو) پیام‌های مشکوک دریافت کردید،  مساله را از طریق ارتباط با پشتیبانی با ما در میان بگذارید همچنین اگر صاحب یک آگهی رفتار مشکوک به کلاه‌برداری دارد، این مورد را از طریق گزینهٔ «گزارش مشکل آگهی» به دیدیدتو گزارش کنید.

 

چطور شکایت خود را ثبت کنم؟

 

اگر از آگهی شما سوءاستفاده یا برایتان ایجاد مزاحمت شده، می‌توانید مسئله را پیگیری کرده و شکایت‌تان را در دفاتر الکترونیک مراجع قضایی و سامانه‌ی ثنا ثبت کنید. دیدیدتو وظیفهٔ خود می‌داند که برای حل این مشکل همکاری‌های لازم را با مراجع قضایی انجام دهد.

 

اگر هنگام معامله در دیدیدتو تجربه‌ی نامناسبی داشتید (سوءاستفاده از آگهی، کلاهبرداری، ایجاد مزاحمت و...) مهم است که مسئله را از طریق مراجع قانونی پیگیری کرده و شکایت‌تان را در دفاتر الکترونیک مراجع قضایی و سامانه‌ی ثنا ثبت کنید. دیدیدتو بابت این مسئله متأسف است و وظیفهٔ خود می‌داند که برای حل این مشکل همکاری‌های لازم را با مراجع قضایی انجام دهد.

 

اطلاعات یک آگهی حذف شده را جهت شکایت نیاز دارم.

 

تمام اطلاعات آگهی‌ها و چت‌های مربوط به آن، در صورت حذف آگهی تا مدت زمان مقرر در قوانین بر روی پایگاه داده دیدیدتو ذخیره می‌شود. اما با توجه به قوانین و حقوق کاربران، این اطلاعات فقط در اختیار مراجع قضایی قرار می‌گیرد.

در صورتی که از آگهی یا چت حذف شده‌ای شکایت دارید، می‌توانید مسئله را از طریق مراجع قانونی پیگیری کرده و شکایت‌تان را در دفاتر الکترونیک مراجع قضایی و سامانه‌ی ثنا ثبت کنید

 

لیست کالاها و فعالیت‌های غیر‌مجاز

 

طبق قوانین سایت دیدیدتوهرگونه آگهی شامل کالا یا خدمات غیرمجاز، اجازهٔ انتشار ندارد. این قوانین برای حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران، به حداقل رساندن جرائم رایانه‌ای و جلوگیری از انتشار محتوای مجرمانه وضع‌ شده است.

لیست کالاها و فعالیت‌های غیرمجازلطفاً توجه داشته باشید که بیان مصادیق صرفاً جهت آشنایی کاربران با بخشی از کالاها و فعالیت‌های غیر مجاز دردیدیدتو است؛ بنابراین، صرف ذکر نشدن یکی از موارد غیرمجاز در بخش مصادیق، حق اعتراض برای کسی ایجاد نخواهد کرد و تمام این مصادیق غیر حصری هستند.

 

آگهی با محتوای مربوط به رایانه :

 

خدمات عبور از فیلترینگ، فروش فیلترشکن، ثبت هرگونه آگهی برای دسترسی به وی‌پی‌ان

 

خدمات هک‌ کردن (از قبیل کرک کردن، پَچ کردن، شکستن قفل)

 

خرید و فروش و خدمات مربوط به دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی (مانند: اطلاعات تماس، آدرس اشخاص، شرکت‌ها)

 

سایت‌ها و بازی‌های شرط‌بندی مانند بازی انفجار

آگهی مربوط به استخدام:

 

ثبت آگهی استخدام افراد زیرِ ۱۵ سال

 

ثبت آگهی استخدام یا کاریابی در خارج از کشور

 

در صورتی که ‌ آگهی‌ استخدام برای امور منزل یا محل کار، حاوی محتوای غیر قانونی و غیر اخلاقی یا نامتناسب با عرف باشد.

 

آگهی مربوط به ارتباطات/مخابرات:

 

خرید و فروش و خدمات مربوط به کارت‌های دی‌وی‌بی (dvb)

 

خرید و فروش دستگاه گیرندهٔ ماهواره و تجهیزات مربوط به آن یا هرگونه خدمات مرتبط با ماهواره

 

خرید و فروش و خدمات تقویت‌کنندهٔ آنتن موبایل و شبکهٔ موبایل

 

خرید و فروش و خدمات جمر یا مسدودکنندهٔ سیگنال

 

خرید و فروش و خدمات بیسیم‌های ارتباطی و لوازم جانبی آن

 

خرید و فروش و خدمات دستگاه استراق سمع، تجهیزات شنود، دوربین مخفی و لوازم جاسوسی

 

آگهی مربوط به محتواهای علمی:

 

خرید و فروش هر نوع اثر علمی از قبیل پایان‌نامه، رساله، مقاله، پروپوزال، پروژه‌ی دانشجویی

 

سوالات آزمون آیین‌نامه رانندگی ماشین و موتورسیکلت

 

آگهی مربوط به خودرو:

 

ارائه خدمات مربوط به دستکاری و کم‌کردن و تغییر کیلومتر ماشین

 

خرید و فروش خودروهایی که موضوع حقوق ثالث به شمار می‌آیند یا توقیف باشند.

 

خرید و فروش حوالهٔ خودرو

 

• خرید و فروش خودروهای گذر موقت

دیدیدتوآگهی ها دیدشو ثبت آگهی گفتگو حساب کاربری